Téryho chata sa nachádza v nadmorskej výške 2015 m.n.m., v hornej časti Malej Studenej doliny pri Piatich Spišských plesách. Pre jej celoročnú prevádzku a relatívne jednoduchú prístupnosť zo Starého Smokova je obľúbeným cieľom turistov v lete aj zime.

ŠTÍTY A DOLINY
Z Téryho chaty môžu turisti obdivovať množstvo známych vrcholov, ktoré obkolesujú Malú Studenú dolinu. Priamo z chaty je výhľad na druhý najvyšší vrch Vysokých Tatier – Lomnický štít (2633m) a len o pár metrov nižší Pyšný štít (2621m).
Baranie sedlo (2389m), pod Baraními rohmi (2526) spája Malú Studenú dolinu so susednou Veľkou Zmrzlou dolinou a dolinu uzatvára Ľadový štít s výškou 2627m.
Určite netreba zabudnúť na Širokú vežu (2461m), ležiacu medzi troma susediacimi dolinami – Malou a Veľkou Studenou a Javorovou.
Prostredný hrot (2240m) a Žltá stena (2182) sa týčia priamo nad chatou a sú dominantou doliny.

PLESÁ
V bezprostrednej blízkosti chaty sa nachádza Päť Spišských plies – Malé, Nižné, Prostredné, Veľké a Vrchné. Ďalej v doline priamo pod Baraními rohmi mini Baranie pliesko a  pod Malým Ľadovým štítom cestou na Sedielko Modré pleso.

PRÍSTUP

„Starý Smokovec – Hrebienok“  (↑ 45min , ↓ 25min)
alebo pozemná lanovka (trvanie jazdy: 4 min)
Prevádzkovú dobu a časový rozpis pozemnej lanovej dráhy nájdete na strákach www.vt.sk

„Hrebienok – Zamkovského chata“   (↑ 1h, ↓ 1h 05min)
Z Hrebienka sa vyberieme po červenej značke okolo Obrovského vodopádu až po Zamkovského chatu.

„Zamkovského chata – Téryho chata“  (↑ 2h, ↓ 1h 40min)
Od Zamkovského chaty sa vydáme už priamo do Malej Studenej doliny po zelenej značke. Trasa vedie pozvoľným stúpaním až k Veľkému hangu. Ten zdoláme v letnom období po serpentínach a v zime priamo po tyčovom značení. Malý hang nás zavedie priamo ku chate.